yonad.cz - ubytujte se snadno

Kontaktujte nás:    formulářem | e-mailem
+420 412 554 286

Český ráj ubytování hotel penzion

Krajina jako z pohádky: zvlněná pole a kopce pokryté lesy, zříceniny opředené pověstmi, majestátní hrady i honosné zámky. Navštivte symboly regionu jako Trosky, Sychrov či Kost, nebo naopak objevujte zapomenutý Humprecht či Pantheon. Pokud vás víc než hrady a zámky láká příroda, Český ráj vám nabízí třeba Hruboskalsko, Maloskalsko či Prachovské skály, kde se můžete vydat na výlet mezi úchvatnými pískovcovými útvary. Jestli jste na dovolené s dětmi, nenechejte si ujít Jičín – město loupežníka Rumcajse, kde se dá navíc skvěle vyřádit v aquacentru. Samozřejmostí je řada ubytovacích a stravovacích zařízení, možnosti koupání, kulturního vyžití i akcí a sportovišť pro milovníky aktivního odpočinku.

Hotely - ubytování v oblastivíce ubytování v
Český ráj

od 323 Kč os./noc

Jičín

REZERVOVAT

od 217 Kč os./noc

Mlázovice

REZERVOVAT

od 350 Kč os./noc

Turnov

REZERVOVAT

od 350 Kč os./noc

Vyskeř

REZERVOVAT

od 283 Kč os./noc

Nepřívěc u Sobotky

REZERVOVAT

od 238 Kč os./noc

Nová Paka

REZERVOVAT

od 265 Kč os./noc

Turnov

REZERVOVAT

od 160 Kč os./noc

Turnov

REZERVOVAT

Města a obce regionu Český ráj

Turnov Ubytování v Turnově

Vstupní brána do Českého ráje a jeho centrum. Leží na severním okraji regionu a je ideálním výchozím bodem pro výlety k řadě turistických atrakcí – skalní města, hrady (např. Valdštejn), lidová architektura. Nenechte si ujít zdejší Okresní muzeum Českého ráje. K dispozici je informační centrum a řada stravovacích i ubytovacích zařízení.

Jičín Ubytování v Jičíně

Jičín je známý jako „město pohádky“ (každoročně se zde koná stejnojmenný festival). Je spjatý s loupežníkem Rumcajsem a nachází se tu Rumcajsova ševcovna, která nadchne děti i dospělé. Za prohlídku stojí expozice Regionálního muzea a Galerie ve zdejším zámku, dále blízký zámeček Humprecht.

Semily

Vhodný výchozí bod pro výlety do regionů Český ráj, Jizerské hory a Podkrkonoší. Semily jsou spjaty s několika slavnými osobnostmi: např. František Ladislav Rieger, Karel Kramář či Ivan Olbracht. Náš tip: Muzeum a Pojizerská galerie, kostely sv. Petra a Pavla a Jana Křtitele, roubené chalupy v Jílovecké ulici.

Přírodní zajímavosti regionu Český ráj

Prachovské skály

Jedna z nejznámějších a nejstarších přírodních rezervací v České republice leží nedaleko Jičína a je ozdobou Českého ráje. Asi 3,5 km dlouhý okruh mezi mohutnými skalními bloky, obrovskými balvany a bizardními skalními útvary je přístupný od dubna do října. Můžete tu klidně strávit více než dvě hodiny, protože cesta vede úzkými štěrbinami i po schodištích vytesaných do skály. Dobrodružství, na které nezapomenete!

Hruboskalsko

Jedno z nejznámějších skalních měst v Česku, oblast plná úžasných skalních útvarů a zachovalých lesů. Navštivte zámek Hrubá Skála, v němž je umístěn hotel a restaurace, hrad Valdštejn, Adamovo lože – skalní reliéf vytesaný do skály. Prolezte skalní štěrbinou Myší díra a pokochejte se rozhledem z nedalekých vyhlídek jako jsou Mariánská vyhlídka, vyhlídka Na Kapelu, vyhlídka U Lvíčka a rozhledna Hlavatice. Možnost horolezectví.

Maloskalsko a Suché skály Ubytování v Malé Skále

Lesnatá a kopcovitá oblast v okolí obce Malá Skála je vhodná pro výlety – ideálními cíly mohou být třeba zříceniny hradů Frýdštejn, Vranov-Pantheon nebo Zbirohy. Navštivte podivuhodně rozeklané skály jako například Vranovský hřeben či Suché skály (možnost horolezectví), skalní bludiště Chléviště nebo skalní vyhlídky Sokol či Kalich. V Malé Skále je řada ubytovacích kapacit včetně kempů, možnost koupání.

Klokočské skály

Přírodní rezervace, souvislá skalní hradba jižně od Malé Skály. Zajímavostí jsou jeskynní dutiny v pískovcovém masivu. Nejrozsáhlejší podzemní prostorou oblasti je jeskyně Postojná-Amerika – největší pseudokrasová jeskyně v Českém ráji. Výlet po hřebeni skalní stěny nabízí úchvatné rozhledy do okolí, možnost navštívit skalní zříceninu hradu Rotštejn.

Bozkovské dolomitové jeskyně

Patrně turisticky nejoblíbenější přírodní památka Českého ráje, „podzemní dobrodružství“ pro děti i dospělé. Nedaleko obce Bozkov můžete navštívit největší známý jeskynní systém v severovýchodních Čechách. Čeká vás procházka dómy a chodbami s překrásnou krasovou výzdobou a jako třešničku na dortu uvidíte největší podzemní jezero v Čechách s průzračnou modrozelenou vodou.

Hrady a zámky regionu Český ráj

Hrad Kost

Jeden z nejzachovalejších vrcholně gotických hradů v Čechách, vybudován ve 13. století. Nachází se v údolí, takže se k němu nemusíte sápat do kopce. Zajímavá prohlídka včetně unikátní středověké mučírny, v okolí zajímavé pískovcové skály, biologicky cenné údolí Plakánek a „umělá jeskyně“ Barušky – obydlí vytesané ve skále, v němž se dříve skutečně žilo. Nedaleko obec Sobotka, kde je Muzeum Fráni Šrámka.

Zřícenina hradu Trosky

Symbol Českého ráje, jeden z nejnavštěvovanějších hradů Česka. Romantickou siluetu hradu ze 14. století tvoří dvě polorozpadlé věže Baba (47 m) a Panna (57 m). Při prohlídce se seznámíte s bohatou historií hradu a jeho stavebním vývojem a dostanete také možnost vystoupat na obě hradní věže a pokochat se výhledem do dalekého okolí.

Zřícenina hradu Valečov

Valečov je považován za jeden z nejkrásnějších skalních hradů v České republice. Jeho pozůstatky připomínají skalní bludiště, protože když byl ve 14. století zakládán, část jeho prostor byla vytesána do skály. Dřevěné stavby se pochopitelně nedochovaly, k vidění je třeba zděný palác, skalní chodby, byty a komory, vězení, hladomorna a expozice archeologických nálezů.

Zřícenina hradu Kumburk

Tajuplnou zříceninu hradu Kumburka najdete na homolovitém kopci u Nové Paky. Někdejší sídlo pánů z Vartemberka pochází ze 14. století. Hrad byl už v roce 1658 pobořen, takže se z něj mnoho nezachovalo. O to jsou však jeho ruiny působivější! Na hradě je umístěna pamětní deska informující o návštěvě Karla Hynka Máchy. Hrad je volně přístupný.

Zámek Sychrov

Překrásný romantický zámek je celoročně přístupný. Kromě zámecké prohlídky další výstavy a expozice, dále se zde pravidelně konají kulturní a společenské akce – např. koncerty nebo noční prohlídky. V létě se nabízí procházka přilehlým parkem s pozorováním letu dravců, v zimě adventní trhy. Natáčelo se zde několik známých pohádek, např. Zlatovláska nebo Nesmrtelná teta.

Zámek Dětenice

Úchvatná stavba vybudovaná na místě tvrze z počátku 15. století nenabízí jen klasické prohlídky. Pravidelně se zde konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V interiérech můžete shlédnout cenné fresky a štukovou výzdobu, příjemný odpočinek nabízí zámecký park.

Zámek Hrubý Rohozec

Jedna z dominant Českého ráje, slavný zámek s dvaceti velkolepými místnostmi zpřístupněnými veřejnosti. Historie stavby sahá do 13. století, v průběhu let došlo k mnoha přestavbám. Uvidíte zámeckou kapli, reprezentační místnosti i soukromé apartmány, dobovou toaletu, sklepení a další.Copyright © 2006 - 2011 Online Travel Solutions s.r.o.

Online Travel Solutions s.r.o. :

´